المبیک و حواشی

دست دادن امید نوروزی با زن اهدا کننده مدال و حمید سوریان با داور زن.

در این باره من توی سایت های مختلف نظرات خوانندگان مطالب رو که می دیدم متوجه شدم خیلی ها معتقدن که چون اینا مدال گرفتن و قصد لذت نداشتن عیب نداره دست بدن! بعضی ها هم می گن چون مرغ گرونه نباید به این مسائل توجه کرد!!! منظورشون اینه که وقتی این همه مشکل تو مملکته نباید به سایر مسائل توجه کنیم.

بعضی ها هم از اون ور بوم افتادن و می گن چون داور زن بوده باید سوریان انصراف می داده یا نوروزی باید به اهدا کننده مدال می گفته برو با حجاب بیا.

در همین راستا لازم دونستم یه مقدار منصفانه توضیح بدم که سوریان بنده خدا خودش نرفت دست بده با داور، بلکه داور اومد بازرسی بدنی کرد که اگه من هم جای حمید بودم تو اون لحظه نمی دونستم باید چه کار کنم اما مسئولین ورزشی کشور که اونجا تشریف دارن و اصلاً به این موضوعات فکر نمی کنن (شاید به فکر خرید سوغاتی هستن!) باید مسئولین فیلا رو توجیه می کردن که حالا یه مسئول دیگه که مرد هست (مثلاً یکی مثل رئیس تشک یا اونایی که فیلم رو بازبینی می کنن، بالأخره یه مرد اونجا پیدا می شد دیگه) بیاد حمید رو بازرسی کنه و آخرش هم دست حمید رو بگیره بالا یا اصلاً حمید خودش دستش رو بالا ببره.

پس تو مسئله سوریان نمیشه خیلی به این بنده خدا گیر داد، شاید بگید فیلا و مسئولینش نمیان به حرف ما گوش بدن، ولی وقتی فشار از سوی کشورهای مسلمون زیاد باشه مسئولین بین المللی برای مسلمونا هم چاره اندیشی می کنن، درست مثل فوتبال بانوان یا وزنه برداری بانوان که دیگه حجاب تو اونا منعی نداره.

اما قضیه امید نوروزی یه چیز دیگه هست؛ امید موقع اهدای مدال خیلی بی خود و بی جهت با زنه دست داد، در حالی که اگه کف دستاش رو مثل هندی ها به هم می چسبوند و زیر چونه می آورد هم دست نداده بود هم احترام گذاشته بود. قبلاً توی پارالمپیک و المپیک از این موارد از ورزشکارامون زیاد دیدیم و این مسئله خیلی غیر قابل پیش بینی نبود.

امید هم ابتدا دستش رو گرفت پشتش اما وقتی زنه دستشو دراز کرد امید دستشو آورد جلو، در حالی که می تونست دستش رو به نشانه ادای احترام روی سینش بذاره.

از افرادی که همه چیزو با هم قاطی می کنن انقدر بدم میاد! طرف نظر گذاشته ما تو قرن ۲۱ هستیم، یکی دیگه گفته تو کشور ۳۰۰۰ میلیاردو دزدیدن و ...، آدم بی عقل، چون پول بالا کشیدن باید بریم دست بدیم به زن های نامحرم؟ اگه برعکس بود و ورزشکار خانم ایرانی روی سکو بود هم می گفتی خب با مرده دست بده؟ بعضی ها فکر می کنن فاحشگی یعنی مدرن بودن و اعتقاد به موازین شرعی یعنی عقب موندگی. اینا کسایی هستن که باید یا تو لقمه شون شک کرد یا تو نطفه شون.

وقتی والیبالیست ها با داور زن دست دادن مسئولین ما هوشیار نشدن و با ورزشکارای المپیکیمون هماهنگ نکردن، پس تقصیر اونا هم کم نیست.

مدال طلای المپیک قطعاً برای ما هم خیلی مهمه ولی وقتی برا بعضی ها عمل به دین اسلام افت داره باید تأسف خورد. چطور اونایی که زن های محجبه رو تو دانشگاه راه نمی دن یا تو مسابقه ورزشی اجازه حضور بهشون نمی دن نمی گن الان بهمون می گن عقب مونده، ولی ما که می خواهیم به دینمون عمل کنیم می شیم نفهم و عقب مونده؟

دست دادن این آقایون یه طرف، مورد پسند واقع شدن این امر توسط بعضی مردم یه طرف دیگه، که این دومیش خیلی رنج آوره. انگار اسلام رو به زور قبول دارن که این جوری برا خودشون ننگ می دونن مسلمون بودن رو. آنروی سکه :

امیدوارم تونسته باشم یه عده رو قانع کرده باشم و خواهشاً دوستان اگه نظرات مثبت و منفی دارن تو قسمت نظرات درج کنن. منبع(http://mohsenkhodaverdian.blogfa.com) چون می خاستم نقل قول کامل باشه هیچی کم یا اضافه نکردم لطفا هر کی خوند بره و تو وبلاگ آقای خداوردیان و نظر بده بر امواتشم یه صلوات بفرستید ممنون می شیم (چقد کار می خام من از شما !!! اشکال نداره ثواب داره ماه رمضونه دیگه)

 

/ 3 نظر / 14 بازدید
محسن خداوردیان

سلام، خیلی ممنون که به مطلب من نظر مثبت داشتید، انتخاب شما باعث افتخار بنده هست، بعد از اون هم یه مطلب نوشتم که توضیح دادم امید نوروزی دست نداده به اهدا کننده مدال، ضمن این که خانمی که به اهدا کننده مدال دست ندادن الهه منصوریان هستن ووشوکار ایرانی در بازیهای آسیایی 2010 گوانگژو. التماس دعا در این شبها.

میثم

بنده همان به که زتقصیر خویش عذز بدرگاه خدای آورد /ورنه سزاوار خداوندیش کس نتواند که بجای آورد.مگنه جناب آقای پهلوان وقهرمان المپیک.خوشم میاد که بعضی ها مون مثل آب خوردن عمل کردن برخلاف احکام شریعت رو تجویز توجیه میکنیم. خوشم میاد که هرروز یه پرده می افته ومعلوم میشه که در چه کاریم همه.به نظر من حقیقت شیرینه وشیرین تر از عسله اون چیزی که تلخه و تلخ تر از زهر ماره تزویر و دروغه ریا و دغله.[لبخند]

غریب آشنا

حالا خوبه خودت عکس گذاشتی بنده خدا امید نوروزی دست نداده که خانمه از بالای مچ با توجه به وجود حایل دستشو گرفته.