مرکز تخصصی مهدویت: فیلم «ظهور نزدیک است»سندیت ندارد

مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم در اطلاعیه ای محتوای مستند ظهور بسیار نزدیک است را مردود اعلام کرد.
    در این اطلاعیه آمده است: مدتی است که برخی اظهارنظرها و عرضه
CDهایی پیرامون تحقق برخی علایم و تطبیق بعضی از نشانه های ظهور با برخی از شخصیت ها فضای کشور را فرا گرفته و موجب التهاب و تشویش افکار عمومی شده که نمونه جدید آن پخش فیلم مستند ظهور بسیار نزدیک است می باشد.
    مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با توجه به وظیفه ای که در عرصه تحقیق و تبلیغ مهدویت دارد به کارشناسی در این زمینه پرداخت و تعدادی از محققین این مرکز به بررسی آن فیلم پرداختند.
    در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است: با تحقیق کامل در این زمینه روشن شد این فیلم و مشابه آن براساس روایت ضعیف و مردود تهیه و از کتبی استفاده شده که اعتبار لازم را ندارند و در موارد متعدد نیز مطالب بدون سند و مدرک مطرح شده است علاوه بر این که تطبیق علائم با برخی افراد به علت محدودیت علم و امکان خطا و اشتباه در شناخت مصادیق نه تنها کار ناپسند و مردودی است بلکه پیامدهای خطرناکی همچون ایجاد شک و تردید در اصل مهدویت را در مخاطبین به دنبال خواهد داشت.
    در پایان این اطلاعیه تاکید شده است: اینگونه فیلم های مستند و فعالیت هایی مانند آن از نظر مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم مردود است و مطالب آن اعتبار ندارد.
    لازم به ذکر است که این مستند با حمایت کلان مالی یک گروه شناخته شده تولید و در سطحی وسیع پخش شده است.
    
    
 روزنامه کیهان، شماره 19886 به تاریخ 22/12/89، صفحه 2 (اخبار کشور)


 

/ 1 نظر / 6 بازدید
farzan

سلام، پس بیخود نبود این همه آدمهای بی‌ گناه را در خیابانها کشتند. این همه کشتار برای انتخابات نبود بلکه برای دزدی کردن از بیت‌المال بود. آقایان پاسداران که اقتصاد دستشون بوده و هست حالا آقای احمدی‌نژاد و فامیلهاش هم یک سهم از این دزدیها را میخواهند. هم میکشند و هم میدزدند و می‌گویند در راه امام یا اسلام هست.