سلام بزارید صادقانه بگم

این اتفاق اخیر دست دادن کشتی گیرامون با خانم ها خیلی بلوا به با کرد و حرف وحدیثم زیاد بود و منم که عمرا نمی تونستم بی خیال شم مدام فک می کردم چی بنویسم چی ننویسم ......از طرفی هم خودتون واقفید که ماه رمضونو بی حالیاش مضاف بر اون شب قدرو بی خابیاش مغزه آدمو از کار می ندازه تا یه انتقاد عادلانه و منصفانه بنویسه تا نه سیخ بسوزه نه کباب به همین خاطر تو نت که می گشتم به یه نقد جالب و دور از غرض بر خوردم اونو می زارم براتون جالب نوشته ........البته با ذکر منبع .........نظر بنده(به نظرم آقای نوروزیان یه کم هول کرده قصدی نداشته ولی ادامه رو حتما بخونید )

دست ندادن با اهدا کننده ی مدال

این روزها که بازار المپیک حسابی داغه و ما هم یه دفعه جو چینی! گرفتمون و کلی مدال گرفتیم و یکی از بهترین عملکردهامون در تاریخ المپیک رو به جا گذاشتیم؛

اما یه اتفاقی افتاد که سایت های مختلف نسبت بهش واکنش نشون دادن:

مطلب ادامه داره ها ....


دست دادن امید نوروزی با زن اهدا کننده مدال و حمید سوریان با داور زن.

در این باره من توی سایت های مختلف نظرات خوانندگان مطالب رو که می دیدم متوجه شدم خیلی ها معتقدن که چون اینا مدال گرفتن و قصد لذت نداشتن عیب نداره دست بدن! بعضی ها هم می گن چون مرغ گرونه نباید به این مسائل توجه کرد!!! منظورشون اینه که وقتی این همه مشکل تو مملکته نباید به سایر مسائل توجه کنیم.

بعضی ها هم از اون ور بوم افتادن و می گن چون داور زن بوده باید سوریان انصراف می داده یا نوروزی باید به اهدا کننده مدال می گفته برو با حجاب بیا.

در همین راستا لازم دونستم یه مقدار منصفانه توضیح بدم که سوریان بنده خدا خودش نرفت دست بده با داور، بلکه داور اومد بازرسی بدنی کرد که اگه من هم جای حمید بودم تو اون لحظه نمی دونستم باید چه کار کنم اما مسئولین ورزشی کشور که اونجا تشریف دارن و اصلاً به این موضوعات فکر نمی کنن (شاید به فکر خرید سوغاتی هستن!) باید مسئولین فیلا رو توجیه می کردن که حالا یه مسئول دیگه که مرد هست (مثلاً یکی مثل رئیس تشک یا اونایی که فیلم رو بازبینی می کنن، بالأخره یه مرد اونجا پیدا می شد دیگه) بیاد حمید رو بازرسی کنه و آخرش هم دست حمید رو بگیره بالا یا اصلاً حمید خودش دستش رو بالا ببره.

پس تو مسئله سوریان نمیشه خیلی به این بنده خدا گیر داد، شاید بگید فیلا و مسئولینش نمیان به حرف ما گوش بدن، ولی وقتی فشار از سوی کشورهای مسلمون زیاد باشه مسئولین بین المللی برای مسلمونا هم چاره اندیشی می کنن، درست مثل فوتبال بانوان یا وزنه برداری بانوان که دیگه حجاب تو اونا منعی نداره.

اما قضیه امید نوروزی یه چیز دیگه هست؛ امید موقع اهدای مدال خیلی بی خود و بی جهت با زنه دست داد، در حالی که اگه کف دستاش رو مثل هندی ها به هم می چسبوند و زیر چونه می آورد هم دست نداده بود هم احترام گذاشته بود. قبلاً توی پارالمپیک و المپیک از این موارد از ورزشکارامون زیاد دیدیم و این مسئله خیلی غیر قابل پیش بینی نبود.

امید هم ابتدا دستش رو گرفت پشتش اما وقتی زنه دستشو دراز کرد امید دستشو آورد جلو، در حالی که می تونست دستش رو به نشانه ادای احترام روی سینش بذاره.

از افرادی که همه چیزو با هم قاطی می کنن انقدر بدم میاد! طرف نظر گذاشته ما تو قرن ۲۱ هستیم، یکی دیگه گفته تو کشور ۳۰۰۰ میلیاردو دزدیدن و ...، آدم بی عقل، چون پول بالا کشیدن باید بریم دست بدیم به زن های نامحرم؟ اگه برعکس بود و ورزشکار خانم ایرانی روی سکو بود هم می گفتی خب با مرده دست بده؟ بعضی ها فکر می کنن فاحشگی یعنی مدرن بودن و اعتقاد به موازین شرعی یعنی عقب موندگی. اینا کسایی هستن که باید یا تو لقمه شون شک کرد یا تو نطفه شون.

وقتی والیبالیست ها با داور زن دست دادن مسئولین ما هوشیار نشدن و با ورزشکارای المپیکیمون هماهنگ نکردن، پس تقصیر اونا هم کم نیست.

مدال طلای المپیک قطعاً برای ما هم خیلی مهمه ولی وقتی برا بعضی ها عمل به دین اسلام افت داره باید تأسف خورد. چطور اونایی که زن های محجبه رو تو دانشگاه راه نمی دن یا تو مسابقه ورزشی اجازه حضور بهشون نمی دن نمی گن الان بهمون می گن عقب مونده، ولی ما که می خواهیم به دینمون عمل کنیم می شیم نفهم و عقب مونده؟

دست دادن این آقایون یه طرف، مورد پسند واقع شدن این امر توسط بعضی مردم یه طرف دیگه، که این دومیش خیلی رنج آوره. انگار اسلام رو به زور قبول دارن که این جوری برا خودشون ننگ می دونن مسلمون بودن رو. آنروی سکه :

امیدوارم تونسته باشم یه عده رو قانع کرده باشم و خواهشاً دوستان اگه نظرات مثبت و منفی دارن تو قسمت نظرات درج کنن. منبع(http://mohsenkhodaverdian.blogfa.com) چون می خاستم نقل قول کامل باشه هیچی کم یا اضافه نکردم لطفا هر کی خوند بره و تو وبلاگ آقای خداوردیان و نظر بده بر امواتشم یه صلوات بفرستید ممنون می شیم (چقد کار می خام من از شما !!! اشکال نداره ثواب داره ماه رمضونه دیگه)